Alan adı satın alın ve
fikirlerinizi hayata geçirin

Hayalinizdeki alan adını mı arıyorsunuz? İşletmenizi çevrimiçi ortama taşımak için ilk yapmanız gereken bir alan adı satın almak!

Alan adı arayın, bize transfer edin yada whois sorgulayın.

Unutulmaz Kılın

Seçeceğiniz alan adının akılda kalıcı olmasına özen gösterin. Alan adınızı kısa tutun ve işletmenizi en iyi şekilde anlatmasına dikkat edin.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Kitleniz için alakalı bir isim belirleyin. Domain uzantılarındaki hedef anahtar kelimeler önemlidir. Domain sorgulama ile alan adı uzantısı araştırması yapın.

Özel Karakterlerden Kaçının

Sayı, Türkçe karakter ve tire kullanmaktan kaçının. Alan adını bir yatırım olarak düşünün! Daha sonra, iyi bir alan adı bir servet değerinde olabilir.

Sıkça sorulan sorular

Tanım olarak alan adı, IP adresinin basitçe okunabilir biçimidir. İşlevsel olarak, www.google.com gibi bir web sitesini ziyaret etmek için bir web tarayıcısına yazdığınız hedef adrestir.

Mecazi olarak, telefon numaralarını tek tek girerek kişiyi manuel olarak aramak yerine, cep telefonunuzdaki rehber bölümünden kişi adını seçerek aramaya çok benzer; telefon numarasını IP adres olarak ve rehbere kayıtlı kişiyi alan adı (domain) olarak düşünelim. Her zaman saygın bir alan adı kayıt sitesinden bir alan adı satın alın.

WP.com.tr ile alan adı satın almak çok basittir. Alan adı kullanılabilirliğini kontrol etmek için sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanmanız, ardından alan adı kayıt işlemini tamamlamak için iletileri izlemeniz yeterlidir.

Evet. Alan adı kaydını aktarabilir ya da mevcut kayıt kuruluşunuzda DNS’yi WP.com.tr barındırma hesabınızı gösterecek şekilde güncelleyebilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Optimum destek deneyimini sağlamak için alan adı kaydını bizde barındırmanızı ve sürdürmenizi öneririz.

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), alan adı kayıtlarına ilişkin kuralları ve düzenlemeleri yöneten kuruluştur. ICANN, bir anlaşmazlığın ortaya çıkması durumunda bir alanın sahipliğini belirlemek de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle, tüm alan adı tescil sahiplerinin iletişim bilgilerini içeren genel erişime açık bir veritabanının korunmasını gerektirir. Layman’ın terimleriyle bu, alan adınızın herkes tarafından aranabilir olacağı ve bu arama sonuçlarının tam adınızı, fiziksel adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi içereceği anlamına gelir. Bu konuda gizliliğinizi korumak için WP.com.tr size WHOIS Alan Gizliliğini sunar.

WHOIS Alan Gizliliği, sizin bilgilerinizi kullanarak bilgileri gizler ve daha sonra WHOIS araması yoluyla iletişim bilgilerinize kimlerin erişebileceğini kontrol etmeniz için bir prosedür uygular.Bir alan adı satın aldığınızda, hangi alan adı kayıt hizmetini kullanırsanız kullanın aynı ICANN kurallarına tabi olursunuz, bu nedenle gizliliğinizi önemseyen saygın bir hizmet kullanmak önemlidir. WP.com.tr her zaman WHOIS Alan Gizliliğinin etkinleştirilmesini önerir.

Temel web barındırma planımız bir alanı barındırırken, Başlangıç ve İleri seviye web barındırma planlarımız sınırsız alan barındırır. İhtiyaçlarınıza en uygun planı seçmeniz önemlidir. Tüm barındırma planlarımız sınırsız alt alana izin verir ve kesinlikle istediğiniz zaman mevcut seçimlerinizi yükseltebilirsiniz.

Kesinlikle. Çevrimiçi işletmenizde profesyonellik havası vermek, hatta sadece iyi bir ilk izlenim bırakmak için alan adınızla eşleşen bir e-posta adresi kullanmanız önemlidir. WP.com.tr, alan adı kaydınızı tamamladıktan sonra bunu kolay bir şekilde gerçekleştirir.

Whois Gizleme

Alan adınızın sahiplik bilgilerinizi güvenli olarak gizleyebilirsiniz.

Transfer Kilidi

Ücretsiz domain transfer kilidi ile domainlerinizi güvenle yönetin.

DNS Yönetimi

Alan Adınızın DNS adreslerini ücretsiz ve güvenle yönetin.

URL Yönlendirme

URL yönlendirme işlemleriniz için ekstra ücretler ödemeyin.