Hakkında

Eğer bu sayfayı ziyaret ettiyseniz, wp.com.tr sitemizin hikayesini merak ediyorsunuz demektir. “WP” dünyanın en çok sevilen içerik yönetim sistemi WordPress’in global kısaltılmasıdır. Ülkemizde pek bilinmesede dünyada WordPress ilgili yapılan aramaların geneli “WP” kısaltması ile yapılmaktadır (örnek: wp themes, wp plugins, wp support vb).

Daha önceleri WordPress uzantılı bir kaç alan adının açıkça “WordPress” markasının ihlaline neden olduğunu bildiğimiz için WordPress Foundation tarafından da tavsiye edilen “WP” kelimesinde karar kıldık. Bakınız;

social-logo

For various reasons related to our WordPress trademark, we ask if you’re going to start a site about WordPress or related to it that you not use “WordPress” in the domain name. Try using “wp” instead, or another variation.

https://wordpress.org/about/domains/

Buna istinaden bizde wp.com.tr alan adımızı alarak Türkiye’deki WordPress kullanıcılarına faydalı olabilmek adına ücretsiz eğitimler ve yardımcı makaleler hazırlamaya başladık. Ağırlıklı olarak blog içerikleri paylaştığımız sitemizde Youtube destekli video eğitimlerinede yer vermekteyiz. WordPress ile ilgili ihtiyacınız olabilecek bir çok konu başlığını “WordPress 101” kategorimiz altında listeliyoruz. Ayrıca uzmanlık alanımız olan “WooCommerce” e-ticaret eklentisi hakkında da detaylı eğitim içeriklerimiz mevcut.

Umarız bu yolculukta bizlere destek olarak websitemizin daha fazla WordPress kullanıcısına erişmesine yardımcı olursunuz.

Hakkımda

1983 Sakarya doğumluyum. Ailem, 9 kedim ve 2 köpeğim ile Sakarya’da yaşamımı sürdürüyorum. 2012 yılından beri WordPress kurulum, destek hizmeti ve front-end geliştirici olarak meslek hayatımı sürdürüyorum.

Halim Kılıç
Halim Kılıç

Profesyonel iş hayatıma ThemeForest üzerinden HTML website şablonları paylaşarak başladım. Daha sonra 2014 yılının başlarında, Türkiye’deki website ihtiyacı duyan ve WordPress kelimesine aşina olan kullanıcıları hedeflediğim wpservis.com internet sitemi açtım. Bu yıl 6. senesini tamamladığım sitem üzerinden profesyonel WordPress destek ve kurulum hizmeti vermeye devam ediyorum. Sosyal medyayı şahsi olarak neredeyse hiç kullanmadım. Yinede bana sosyal medya hesaplarınızdan ulaşmak istersiniz diye wp.com.tr için açtığım Instagram, Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarım üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Ayrıca Linkedin hesabımı aktif olarak kullanmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz WordPress ve WooCommerce eğitimleri paylaştığım Youtube kanalıma abone oldun mu?
Hemen Abone Ol